عضویت در خبرنامه

نماد اعتماد الکترونیک

لیست محصولات این تولید کننده شرکت نفت پارس

درباره پارس


تأسیس: اول آذرماه ١٣٣٧ مطابق با ٢٢ نوامبر ١٩٥٩ میلادی، در تاریخ دوم دیماه ١٣٣٧، هنگامی که روزنامه رسمی کشور به شماره ٤٠٣٩ در تهران منتشر شد. در صفحه ٤ آن توجه مخاطبان روزنامه به آگهی تأسیس شرکت سهامی نفت پارس که در ستون دوم این صفحه درج شده بود، جلب شد.
این آگهی تقریباً ١٦٤ کلمه ای سرآغاز تأسیس شرکتی بود که هم اینک با پنجاه و سه سال قدمت به عنوان یک شرکت معتبر و مهم و صاحب پالایشگاه تولید روانکار بخش خصوصی در ایران و خاورمیانه شناخته می شود.


موضوع شرکت و سرمایه اولیه


در آگهی رسمی تأسیس شرکت نفت پارس که به شماره ١٠٥٤٤، در اداره ثبت شرکت ها و علایم تجاری و اختراعات به ثبت رسیده می خوانیم: «به منظور ایجاد کارخانجات تهیه مواد و محصولات نفتی و ساختمان تصفیه خانه های نفت و سایر عملیات تجاری (با رعایت قوانین مربوطه) شرکتی بنام شرکت سهامی نفت پارس که سرمایه آن مبلغ ١٥٠ میلیون ریال تعیین گردیده و به ١٥ هزار سهم١٠ هزار ریالی با نام تقسیم و یک ثلث بهای اسمی آن نقداً پرداخت شده و طبق اظهار، در تحویل و در اختیار مدیران شرکت می باشد و بقیه تعهدی است، از تاریخ اول آذرماه ١٣٣٧ به مدت نامحدود در تهران، خیابان فردوسی، ساختمان امینی تشکیل گردید.»


موضوع شرکت براساس ماده دو اساسنامه عبارت است از


الف: ایجاد کارخانجات تهیه مواد و محصولات نفتی و ساختمان تصفیه خانه های نفت در نقاط مختلف کشور و واردات مواد و محصولات نفتی، بسته بندی، توزیع، حمل،‌ فروش و صادرات مواد و محصولات نفتی و آنچه مربوط به مواد نفتی و هیدروکربنها می باشد که برای شرکت لازم به نظر می رسد یا بعداً هیئت مدیره و یا شرکاء لازم بدانند (با رعایت قوانین مربوطه).
ب: تصدی هرنوع عملیات تولیدی و معاملات مربوطه به آن که طبق تشخیص هیئت مدیره شرکت متضمن منافع شرکت باشد یا به نحوی از انحاء موجبات ازدیاد حقوق شرکت یا اموال آن را فراهم بنماید، بالاخص نسبت به تولید مواد.
ج: ساخت عمارات و کارخانه ها به نحوی که مقصود شرکت را عملی سازد.
د: اقدام به عملیات مذکور در فوق اصالتاً و وکالتاً و یا غیرمستقیم یا به وسیله تعیین نماینده یا غیر آن در تمام نقاط دنیا و یا به وسیله عقد قرارداد یا واگذاری کار به پیمانکاران یا به وسیله هیئت های نمایندگی یا به وسیله تأسیس شرکتها و یا از طریق مشارکت با افراد حقیقی یا حقوقی یا مبادرت به هر نوع عملی که قانوناً مجاز باشد و به هر نحوی که قانون به صراحت منع نکرده باشد.
تأسیس شرکت نفت پارس به عنوان اولین تولیدکننده غیردولتی روانکار مصادف با ایامی است که در کشورما، شرکت ملی نفت ایران از طریق پالایشگاه نفت آبادان چند نمونه از روانکارها را تولید می کرد و در اختیار مصرف کنندگان داخلی قرار می داد.


نوع شرکت


براساس ماده یک اساسنامه، نوع شرکت سهامی عام بود، و شرکت از سال ١٣٤٦ در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است.
پس از انتشار آگهی رسمی، شرکت نفت پارس در کیلومتر ١٩ کرج اقدام به ایجاد تأسیسات پالایشگاه تصفیه و تولید روانکارها می کند و دو سال بعد، در تاریخ سوم دی ماه ١٣٣٩ روزنامه کیهان در شماره ٥٢٥٤، خبری به این مضمون درج می کند: «پالایشگاه نفت پارس در تهران به زودی فعالیت های خود را شروع خواهد نمود.»
در ادامه این تیتر خبری، می خوانیم:«پالایشگاه شرکت نفت پارس از جمله مؤسسات و کارخانجات ملی است که برای اولین بار در امور مربوطه به نفت و با سرمایه شخصی افتتاح و شروع به کار خواهد نمود. فعالیت عمده این پالایشگاه تصفیه و تقطیر مواد سنگین نفت خام است که تاکنون مقداری از آن به وسیله کشورهای دیگر تهیه و به ایران فرستاده می شد. محصول مختلف کارخانه مزبور انواع روغن گریس و روغن موتور و پارافین جامد برای مصرف بازارهای داخلی و خارجی است.»


آگهی های تبلیغاتی داخلی و خارجی


از ابتدای ورود محصولات نفت پارس به بازار داخلی، تبلیغات فرآورده ها تنها در مطبوعات چاپ می شد و در عین حال بروشورها و جزوه هایی نیز در زمینه کم و کیف محصولات، در اختیار مصرف کنندگان قرار می گرفت.
یکی از این بروشورهای ٤ صفحه ای، فهرستی از قیمت فرآورده های تولیدی شرکت را نشان می دهد. در این بروشور که نمونه ای از آن در آرشیو نفت پارس نگهداری می شود و به بعد از سال ١٣٤١ تعلق دارد حدود ١٩ نوع روغن و ٥ نوع گریس با نوع بسته بندی و قیمت ثابت معرفی شده است.
براساس مطالب این بروشور نوع بسته بندی روغن ها در دهه ٤٠، به صورت بشکه های ٢٠٨ و ٢١٠ لیتری، چلیک ٢٠ لیتری، گالن های گرد و چهارگوش، کوارت و گالن ٤ گوش امپریال بوده و گریس نیز در بسته بندی قوطی، سطل، حلب و بشکه عرضه می شده است.

در صفحه
نمایش 1 - 12 از 70 آیتم
 • 15,130,000 ریال

  روغن دنده پارس مدوس 140 روغن دنده پارس مدوس برای استفاده در جعبه دنده خودرو ها تحت شرایط عملیاتی متوسط مناسب است.

  15,130,000 ریال
 • 13,600,000 ریال

  روغن دنده پارس مدوس 90 روغن دنده پارس مدوس برای استفاده در جعبه دنده خودرو ها تحت شرایط عملیاتی متوسط مناسب است.

  13,600,000 ریال
 • 940,000 ریال

  روغن دنده پارس مدوس 85W140  EP روغن دنده پارس مدوس EP برای استفاده در جعبه دنده خودرو ها تحت شرایط عملیاتی سخت مناسب می باشد. مواد افزودنی بالا برنده تحمل فشار که در روغن پارس مدوس EP استفاده شده است، این روغن را قادر می سازد تا قابلیت کارکرد در جعبه دنده های با شرایط دشوار را دارا باشد. 

  940,000 ریال
 • 720,000 ریال

  روغن دنده پارس مدوس 85W90  EP روغن دنده پارس مدوس EP برای استفاده در جعبه دنده خودرو ها تحت شرایط عملیاتی سخت مناسب می باشد. مواد افزودنی بالا برنده تحمل فشار که در روغن پارس مدوس EP استفاده شده است، این روغن را قادر می سازد تا قابلیت کارکرد در جعبه دنده های با شرایط دشوار را دارا باشد.

  720,000 ریال
 • 1,000,000 ریال

  روغن دنده پارس مدوس  85W140  EPS روغن دنده پارس مدوس EPS جهت استفاده در سیستم انتقال قدرت خودرو های سبک و سنگین که در شرایط بسیار سخت عملیاتی، تحت بارهای زیاد و شوک های شدید قرار دارند، مناسب است. ترکیبی از مواد افزودنی ویژه موجب شده تا روغن پارس مدوس EPS دشوارترین شرایط کاری در سیستم های انتقال قدرت و جعبه دنده های دستی را تحمل کند.

  1,000,000 ریال
 • 800,000 ریال

  روغن دنده پارس مدوس EPS  85W90 روغن دنده پارس مدوس EPS جهت استفاده در سیستم انتقال قدرت خودرو های سبک و سنگین که در شرایط بسیار سخت عملیاتی، تحت بارهای زیاد و شوک های شدید قرار دارند، مناسب است. ترکیبی از مواد افزودنی ویژه موجب شده تا روغن پارس مدوس EPS دشوارترین شرایط کاری در سیستم های انتقال قدرت و جعبه دنده های دستی را تحمل کند.

  800,000 ریال
 • 450,000 ریال

  روغن موتور پارس سوپر کیان برای استفاده در موتور های بنزینی و دیزلی (غیر سوپر شارژ) تحت شرایط معمول عملیاتی از کیفیت خوبی برخوردار است. روغن موتور پارس سوپر کیان با بهره گیری از مواد افزودنی مناسب برای خودرو های دهه 70 میلادی، کارآیی مطلوبی در این گروه از موتور ها را دارا می باشد.

  450,000 ریال
 • 800,000 ریال

  روغن موتور پارس گازسوز CNG یک روغن چند درجه ای است که در کلیه موتور های چهار زمانه با سیستم گازسوز بنزینی و گازسوز دیزلی قابل کاربرد بوده و برای تمام فصول مناسب می باشد. این محصول ترکیبی از روغن پایه معدنی و مواد افزودنی ویژه بوده که دارای خواص خوبی نظیر پایداری حرارتی بالا، مقاومت عالی در برابر اکسیداسیون و نیتراسیون با قابلیت پاک کنندگی مناسب می باشد.

  800,000 ریال
 • 700,000 ریال

   روغن موتور پارس ارس، روغن موتور چند درجه ای است که دارای خواص قابل توجهی از جمله پایداری حرارتی بالا، مقاومت کافی در برابر اکسیداسیون و قابلیت پاک کنندگی مناسب می باشد. روغن موتور پارس ارس، متشکل از روغن پایه مرغوب و مواد افزودنی خاص برای کلیه خودرو هایی که سطح کارآیی API SG را توصیه می کنند، روغنی ایده آل خواهد بود.

  700,000 ریال
 • 2,440,000 ریال

  روغن موتور پارس اروند دیزل، روغن موتور دیزلی مخصوص خودرو های نیمه سنگین و سنگین دارای سوپر شارژ و توربو شارژ، ماشین آلات راهسازی، ساختمانی و دیزل ژنراتورها می باشد که در شرایط عملیاتی سخت و آب و هوای گرم فعالیت می کنند.    

  2,440,000 ریال
نمایش 1 - 12 از 70 آیتم