روغن پارس ترانسفرمر CLASS I بشکه

روغن ترانسفورماتور (transformer oil) یا روغن عایق (insulating oil) در دماهای بالا دارای پایداری عالی و خاصیت عایق الکتریکی و خنک کنندگی مناسب دارد. روغن ترانس عموما با پایه معدنی تولید می شود ولی در سالهای اخیر نمونه های روغن ترانس سنتتیک نیز تولید شده است، که کیفیت بالاتری نسبت به روغن تراسفورماتور معدنی دارد. 

شرکت نفت پارس

149,200,000 ریال

روغن ترانسفورماتور (transformer oil) یا روغن عایق (insulating oil) در دماهای بالا دارای پایداری عالی و خاصیت عایق الکتریکی و خنک کنندگی مناسب دارد. روغن ترانس عموما با پایه معدنی تولید می شود ولی در سالهای اخیر نمونه های روغن ترانس سنتتیک نیز تولید شده است، که کیفیت بالاتری نسبت به روغن تراسفورماتور معدنی دارد. روغن ترانس در ترانسفورماتور روغنی بکار می رود. وظیفه روغن ترانسفورماتور عایق‌کاری و جلوگیری از پدیده کرونا، جرقه و انجام خنک ‌کاری در ترانسفورماتور می‌باشد.
روغن ترانسفورماتور دارای نقطه جوش و احتراق بالا می باشد و عملکرد عالی در دماهای بالا دارد. روغن ترانس به دو دسته روغن ترانس کلاس I و روغن ترانس کلاس II تقسیم می شود. امروزه روغن ترانس کلاس II بیشترین مصرف را دارد و در ترانسفورماتورهای پرقدرت و کلیدهای فشار قوی بکار می رود.
به دلیل اینکه روغن ترانسفورماتور گاها در فضای باز و سرمای شدید استفاده می شود دارای نقطه ریزش پایین می باشد. همچنین گرانروی پایین روغن ترانسفورماتور به خاصیت خنک کنندگی این روغن کمک می کند.