لیست محصولات این تولید کننده شرکت نفت ایرانول

تاریخچه

شركت ملي نفت ايران در راستاي خصوصي سازي شرکتهاي دولتي و سياست هاي كلان دولت جمهوری اسلامی ایران مبني بر كاهش حجم تصدي گري دولتي در حوزه غير انحصاري و واگذاري امور به بخش خصوصي، با هدف توسعه مشاركت اين بخش در فعاليتهاي اقتصادي و صنعتي، بمنظور افزايش كارآيي ، واحد های روغن سازی پالایشگاههای تهران و آبادان را به سازمان تامين اجتماعي، صندوق بازنشستگی کشوری و آستان قدس رضوي واگذار نموده است كه اين واگذاري منجر به تاسيس شركت نفت ايرانول در 11 آذرماه سال 1381 گرديد و در بهمن سال 1391 سهام این شرکت در فرابورس پذیرفته و عرضه شد. شرکت نفت ایرانول اکنون در سه بخش پالایشگاه روغن سازی تهران ، پالایشگاه روغن سازی آبادان و مجتمع ظرف سازی و بسته بندی به فعالیت خود ادامه می دهد.

درباره ایرانول


شرکت نفت ایرانول (سهامی عام)، پیشرو در تولید انواع روغنهای پایه، روغن موتور و صنعتی، اسلاک واکس، فورفورال اکستراکت، پترولاتوم، برایت استاک در ایران است. در راستای خصوصی سازی شرکتهای دولتی، در زمستان 1381 پالایشگاههای روغن سازی تهران و آبادان از بدنه شرکت ملی نفت ایران جدا شده و با نام شرکت نفت ایرانول فعالیت خود را آغاز نموده است.
واحد روغن سازی پالایشگاه تهران با داشتن واحدهای آسفالت گیری توسط پروپان و هیدروژناسیون، پیشرفته ترین و مجهز ترین واحد روغن سازی کشور به همراه پالایشگاه روغن سازی آبادان با قدمت 60 ساله، جمعا با امکان تولید بیش ا ز 30% روغن پایه کشور در سال، با دسترسی به اروند رود، توانمندی صادراتی این شرکت را توسعه بخشیده است. شرکت نفت ایرانول با بهره گیری از این دو واحد تولیدی، نیروی غالب صنعت تولید انواع روانکارها در بازار به شمار میرود. این شرکت محصولات خود را با نام تجارتی ایرانول عرضه می نماید.
شرکت ملی نفت ایران در راستای سیاست های کلان دولت مبنی بر کاهش حجم تصدی گری دولتی در حوزه غیر انحصاری و واگذاری امور به بخش خصوصی با هدف توسعه ی مشارکت این بخش در فعالیت های اقتصادی و صنعتی و به منظور افزایش کارایی اینگونه فعالیتها، واحدهای روغن سازی پالایشگاه های تهران و آبادان را به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، سازمان سرمایه گذاری بازنشستگی کشوری و آستان قدس رضوی واگذار نموده است که این واگذاری منجر به تاسیس شرکت نفت ایرانول در سال 1382 گردید. وجود دو پالایشگاه روغن سازی تهران و آبادان این شرکت را قادر ساخته است تا با امکان تولید بیش از 30% روغن پایه کشور در جهت کسب سهم عمده بازار در رقابت با سایر شرکتهای روغن سازی از طریق افزایش تنوع محصول، کیفیت برتر و کاهش قیمت تمام شده، فعالیت خود را تحت نام شرکت نفت ایرانول آغاز نماید.


پالایشگاه روغن سازی تهران


پالایشگاه روغن‌سازی تهران یکی از دو پالایشگاه شرکت نفت ایرانول و مجهزترین واحد روغن سازی موجود در کشور می باشد که در جاده تهران - قم و در مجاورت شرکت پالایش نفت تهران قرار گرفته است. وجود واحد تصفیه با هیدروژن این واحد را قادر می سازد تا انواع روغن های صنعتی با کیفیت بسیار بالا را که در سایر واحدهای روغن سازی کشور امکان تولید آنها وجود ندارد را تولید نماید. مضافا اینکه این واحد، تنها تولید کننده برایت استاک در کشور می باشد. شرکت نفت ایرانول ( سهامی خاص )، پیشرو در تولید انواع روغنهای پایه، روغن موتور و صنعتی، اسلاک واکس، فورفورال اکستراکت، پترولاتوم، برایت استاک در ایران است. در راستای خصوصی سازی شرکتهای دولتی، در زمستان 1381 پالایشگاههای روغن سازی تهران و آبادان از بدنه شرکت ملی نفت ایران جدا شده و با نام شرکت نفت ایرانول فعالیت خود را آغاز نموده است. واحد روغن سازی پالایشگاه تهران با داشتن واحدهای آسفالت گیری توسط پروپان و هیدروژناسیون، پیشرفته ترین و مجهز ترین واحد روغن سازی کشور به همراه پالایشگاه روغن سازی آبادان با قدمت 54 ساله، جمعا با امکان تولید بیش از 40% روغن پایه کشور در سال، با دسترسی به اروند رود، توانمندی صادراتی این شرکت را توسعه بخشیده است.
شرکت نفت ایرانول با بهره گیری از این دو واحد تولیدی، نیروی غالب صنعت تولید انواع روانکارها در بازار به شمار می‌رود. این شرکت محصولات خود را با نام تجارتی ایرانول عرضه می نماید.


پالایشگاه آبادان


پالایشگاه آبادان یکی از دو پالایشگاه شرکت نفت ایرانول می‌باشد که در ضلع شرقی اروندرود و مساحتی به وسعت ٢٠ هکتار قرار گرفته است. این پالایشگاه با تجربه‌ای بیش از ٥٣ سال، اولین تولید کننده روغن‌های موتور و صنعتی در ایران می‌باشد که در سال ١٣٢٩ راه‌اندازی شده است. تولیدات این پالایشگاه جهت مصارف داخلی و صادرات بشرح ذیل میباشد:
انواع روغنهای پایه سبک و سنگین
انواع روغنهای موتور و صنعتی
(اکستراکت) جهت مصرف در کارخانجات ساخت دوده صنعتی
اسلاک واکس به‌عنوان خوراک اولیه کارخانجات پارافین‌سازی و مصارف صنعتی


جایگاه ویژه صادراتی


پالایشگاه روغن‌سازی آبادان این امکان را پدیدآورده که محصولات خود را با رعایت کلیه ضوابط تعیین شده از طرف سازمانهای کشوری و بین‌المللی جهت صادرات تولید نماید. این پالایشگاه می‌تواند کلیه سفارشات صادرکنندگان روغن (روغن پایه، روغن موتور و روغن‌های صنعتی) را با رعایت استانداردهای بین‌المللی و تعیین شده در سفارش خرید، تولید نموده و این محصولات را بصورت بالک یا مظروف در اختیار خریداران قرار می‌دهد. پالایشگاه روغن‌سازی آبادان در آینده ای نزدیک با راه‌اندازی تأسیسات صادراتی و نیز با ایجاد مخازن ذخیره مناسب، تأسیس یک ترمینال مجهز ذخیره‌سازی، نگهداری و اختلاط مواد شیمیایی مطابق استانداردهای شناخته شده و معتبر بین‌المللی در اروندرود و در مجاورت اسکله‌های نفتی سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، تسهیلات لازم پشتیبانی جهت صادرات محصولات تولید شده و واردات مواد اولیه را تأمین خواهد نمود.


محصولات تولیدی


روغن موتور بنزینی، روغن موتور دیزلی، روغن موتور گاز سوز، روغن موتور سیکلت چهار زمانه، روغن دنده خودرو، روغن هیدرولیک، روغن گردشی، روغن دنده صنعتی، روغن توربین، روغن کمپرسور، روغن انتقال حرارت، روغن ترانسفورماتور، روغن عملیات فلز کاری، روغن نساجی، روغن پایه، اسلاک واکس، فورفورال اکستراک، پترولاتوم، برایت استاک و غیره


نام تجاری محصولات


نام تجاری محصولات این شرکت معمولا عبارتی 2 یا 3 کلمه ای است که با ایرانول آغاز می شود.

بیشتر

شاخه‌ها


پیگیری سفارشات شما